fabner
20 اسفند 1401 - 19:39

آفریقای جنوبی سفارت خود در اراضی اشغالی را به دفتر رابط تنزل داد

با رای پارلمان آفریقای جنوبی، سفارت این کشور در اراضی اشغالی به دفتر رابط تنزل درجه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، پارلمان آفریقای جنوبی یک گام دیگر به منظور کاهش روابط خود با رژیم صهیونیستی برداشت.

پارلمان آفریقای جنوبی پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که براساس آن رتبه سفارت این کشور در اراضی اشغالی را به دفتر رابط تنزل داد.

این اقدام پارلمان آفریقای جنوبی در اعتراض به جنایت های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌های ساکن در کرانه باختری رود اردن صورت گرفت.

نتیجه رای گیری پارلمان آفریقای جنوبی از سوی حزب آزادی ملی (NFP)این کشور که دارای دو کرسی در پارلمان است، اعلام شد. بنا بر اعلام حزب آزادی ملی این قطعنامه با ۲۰۸ رای موافق و ۹۴ رای مخالف به تصویب رسید.

بنا به نوشته اسپوتنیک، بسیاری از مردم آفریقای جنوبی با فلسطینی ها اعلام همبستگی کرده و می گویند که شرایط کنونی در سرزمین های اشغالی مشابه آنچه ملت آفریقا در دوران آپارتاید تجربه کرده اند، است.

لازم به ذکر است که آفریقای جنوبی از سال ۱۹۹۵ و آغاز روابط رسمی سیاسی میان دو کشور همواره حامی ملت فلسطین و آرمان آن بوده است. این کشور سال ۲۰۱۹ نیز سطح دیپلماتیک خود را با تل آویو کاهش و سفیر خود را به کشورش فراخواند. این اقدام آفریقای جنوبی به علت جنایت‌هایی بود که رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین انجام داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1086998