fabner
21 دی 1401 - 14:16

اهتزار پرچم فلسطین در قدس/ راه اندازی هشتگ #برافراشتن _ پرچم

جوانان فلسطینی در واکنش به تصمیم اشغالگران مبنی بر ممنوعیت برافراشتن پرچم فلسطین در اماکن عمومی قدس اشغالی، پرچم های فلسطین را در خیابان های این شهر برافراشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، جوانان فلسطینی در واکنش به تصمیم اشغالگران مبنی بر جلوگیری از برافراشتن پرچم فلسطین در اماکن عمومی، پرچم فلسطین را در کوچه‌ها، خیابان‌ها و مناره‌های مساجد محلات و شهرک‌های قدس اشغالی برافراشتند.

بر اساس این گزارش، بسیاری از حساب‌های کاربران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کلیپ‌های ویدئویی را منتشر کردند که لحظه برافراشته شدن پرچم‌های فلسطین را در کوچه‌ها، خیابان‌ها و گلدسته‌های مساجد قدس اشغالی به صورت مستند به تصویر می‌کشد.

در یکی از این ویدئوها مشاهده می‌شود که جوانان فلسطینی ده‌ها پرچم را در خیابان‌ها، کوچه‌ها، بر تیرهای برق و مناره‌های مساجد در محله‌ها و شهرهای بیت المقدس آویزان می‌کنند.

فعالان فلسطینی همچنین کمپینی توئیتری را با هشتگ #برافراشتن_پرچم راه اندازی و برای برافراشتن پرچم‌های فلسطین در قدس اشغالی و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ فراخوان صادر کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که دستورالعمل‌های «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با مخالفت شدید فلسطینی‌ها مواجه شده است. فلسطینی‌ها دستورات بن گویر را «تحریک آمیز» توصیف و تاکید کردند که به برافراشتن پرچم‌ها در تمامی مجامع و رویدادها ادامه خواهند داد و بن گویر نمی‌تواند آنها را از برافراشتن پرچم کشورشان باز دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 970374