fabner
05 بهمن 1401 - 16:21

وزیر صهیونیست، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

ایتامار بن گِویر، وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل در کنفرانس مشترکی که با رئیس پلیس این رژیم داشته، از احتمال تجاوز نظامی جدید این رژیم به نوار غزه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «ایتمار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی کابینه راست‌گرا و افراطی رژیم اسرائیل گفت که برآوردها به این نکته اشاره می‌کنند که آنچه در اسرائیل به عملیات «نگهبانان دیوار  2» معروف بوده و به تجاوز ماه مه سال 2021 رژیم صهیونیستی به سرزمین های فلسطینی اشاره دارد، در راه است.

وبگاه «عربی 21» نوشت: بنابر ادعای روزنامه عبری «یدیعوت آحارانوت» وی این سخنان را روز گذشته، (سه شنبه) در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با «کابی شبتای»، مدیرکل پلیس این رژیم ایراد کرد.

بن گویر توضیح داد: «اظهاراتی که از اغلب شاغلان در این وزارتخانه و پلیس و نیروهای مرزی و ارتش اسرائیل به گوشم رسید، این است که نگهبان دیوارها در راه است».

وی افزود: «به همین دلیل در برابر چنین سناریویی تنها یک راه حل وجود دارد و آن تقویت نیروی پلیس و تشکیل نیروی حافظ و گارد ملی است».

بن گویر در ادامه خاطر نشان کرد که در این راستا فعالیت های نیروی پلیس رژیم صهیونیستی گسترش خواهد یافت و افزون بر آن 10 هزار نیرو برای تشکیل آنچه آن را «بازوی داوطلب در تمام نقاط اسرائیل» خوانده بود، جذب خواهد شد.

در دهم ماه مه سال 2021 و طی 11 روز نوار غزه شاهد بمباران های شدید صهیونیستی بود که گروه های مقاومت فلسطینی با شلیک بیش از 4 هزار موشک به شهرک های صهیونیست نشین به آن پاسخ دادند، پس از آن نظامیان صهیونیست به محله «الشیخ جراح» در قدس اشغالی و صحن های مسجد الاقصی یورش بردند. 

مهمترین ویژگی این دور از رویارویی ها خروش و قیام کرانه باختری از جمله قدس اشغالی و وقوع درگیری های خشونت آمیز داخل اراضی اشغالی 1948 به ویژه در شهرهای مختلف صهیونیست نشین بین فلسطینی های ساکن این مناطق با نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی و یهودیان تندرو بود.

یک کارشناس نظامی صهیونیستی تاکید کرد که اوضاع در سرزمین های اشغالی فلسطین متشنج است و به سمت انفجار و وقوع خیزش و انتفاضه فلسطینی به ویژه با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان پیش می رود.

«یوآو لیمور» در مقاله ‌ای در روزنامه عبری «اسرائیل الیوم» خاطر نشان کرد که لازم است، اوضاع در کرانه باختری اشغالی مورد توجه «هرتسی هالوی»، رئیس ستاد ارتش اسرائیل باشد، چراکه آن جبهه در حال «جوشش و فوران» است و هیچ امیدی مبنی بر پایان این موج وجود ندارد و همه نشانه ها حاکی از ادامه و تشدید آن است، به ویژه آنکه تشکیلات خودگردان فلسطینی و نیروهای امنیتی آن قدرت کنترل شمال کرانه باختری را از دست داد‌ه‌اند.

وی خاطرنشان کرد: «سرویس اطلاعاتی اسرائیل "امان" و سرویس امنیتی "شاباک" پیش از این درباره احتمال انتفاضه فلسطینی "به شکلی نامشخص" به دلیل وضعیت قدس و مسجد الاقصی و همچنین آینده تشکیلات خودگردان و کنترل اوضاع در مناطق خود هشدار داده بودند.

این کارشناس نظامی صهیونیستی اظهار داشت: «شاباک و رونن بار، رئیس آن، نقشی محوری در طراحی و تثبیت عرصه فلسطینی دارند و این امر به ویژه قبل و طی ماه رمضان، اهمیت بیشتری خواهد داشت، روزهایی که انتظار می‌ رود انفجاری‌تر از همیشه باشد».

وی هشدار داد: «گذراندن ایمن و سلامت ماه رمضان چالشی است که هر سال برای اسرائیل تکرار می شود و نیاز به آمادگی قبلی (نظامی و امنیتی) دارد».

نگهبانان دیوار نامی است که ارتش رژیم اسرائیل برای جنگ یازده روزه بین خود و گروه‌های مقاومت در غزه گذاشت که در سال 2021 (بهار 1400) درگرفت. این جنگ در واکنش به اقدام صهیونیست‌ها در حمله به محله قدیمی الشیخ جراح قدس  اشغالی به منظور تخلیه ساکنان مسلمان آن شروع شد و گروه‌های مقاومت نیز در مقابل نام «شمشیر قدس» را بر عملیات موشکی خود گذاشتند و بیش از چهار هزار موشک و راکت طی این مدت به سمت اراضی اشغالی تا تل‌آویو شلیک کردند و این منطقه را به تعطیلی کامل کشاندند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 997758