fabner
28 آذر 1401 - 19:19

«طوفان کوبنده» حماس در ۳۵ سالروز تاسیس

مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالروز تأسیس جنبش اسلامی حماس با برگزاری جشنواره «همچون طوفان کوبنده می آییم» در میدان «کتیبه» شهر غزه و با حضور مقامات ارشد سیاسی و نظامی گروه های مقاومت و خانواده های شهدا و اسرای فلسطینی گرامی داشته شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هزاران فلسطینی با حضور در میدان «الکتیبه» غزه به ندای مقاومت فلسطینی در 35 سالگرد تاسیس جنبش مقاومت اسلامی – حماس لبیک گفتند.

در جریان این مراسم باشکوه که با حضور ده ها هزار تن از مردم ساکن غزه برگزار شد، «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه در سخنرانی مهم خود با تقدیم گرم ترین سلام های خود و رهبران حماس به گروه های مقاومت فلسطینی در کرانه باختری به ویژه گردان «عرین الاسود» (بیشه شیران) به تشریح آخرین وضعیت پرونده تبادل اسرای مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی پرداخت.

السنوار ضمن اشاره به کارشکنی های مکرر دشمن صهیونیستی در مسیر این پرونده با تعیین ضرب الاجلی برای رژیم صهیونیستی تاکید کرد، در صورت تداوم وضعیت کنونی و اهمال مقامات تل آویو در روند مذاکرات، این پرونده برای همیشه از سوی حماس بسته خواهد شد و مقاومت فلسطین از طریق دیگری برای آزادی اسرای خود عمل خواهد کرد.

 

«محمد ابوعسگر» از رهبران جنبش حماس در مصاحبه خود با خبرنگار تسنیم، جشن 35 سالگی حماس را نشانگر ناکامی مخالفان محور مقاومت و همه کسانی دانست که بر سر عادی سازی روابط سیاسی و اقتصادی فلسطینیان با دشمن صهیونیستی شرط بندی کرده بودند.

وی اجتماع ده ها هزار نفری مردم غزه در جشن سالروز تاسیس حماس را بیانگر پیامی روشن برای همه جهانیان دانست که فلسطینیان هرگز از خاک و سرزمین خود چشم پوشی نخواهند کرد و اسرائیل را به رسمیت نخواهند شناخت.

 

جنبش مقاومت اسلامی |حماس , نوار غزه , فلسطین , جنبش جهاد اسلامی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

 

«احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطینی نیز با تبریک به برادران خود در حماس به سبب برگزاری جشن 35 سالگی این جنبش، این اجتماع مردمی را مهر تایید فلسطینیان بر گزینه جهاد و مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی خواند.

المدلل با دروغ خواندن تبلیغات رژیم صهیونیستی علیه گروه های مقاومت فلسطین، حماس و جهاد اسلامی را دو پرچمدار راستین مقاومت در مسیر ایده اسلامی مقاومت تا زمان تحقق آزادی و بازگشت ملت فلسطین به این سرزمین دانست.

«لوی القرینی» عضو دفتر سیاسی «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» مهم ترین پیام جشن سالروز تاسیس حماس را وحدت نظر تمامی نیروهای ملی گرا و اسلام گرای فلسطینی بر سر قضیه آزادسازی فلسطین و قدس شریف دانست.

در پایان این گردهمایی نیروهای موسوم به «گردان سایه» که ماموریت نگهداری از اسرای صهیونیستی در بند جنبش حماس در غزه را برعهده دارد، طی یک برنامه غیرمنتظره اقدام به نمایش سلاح «هدار گولدین»، نظامی صهیونیستی کرد که از سال 2014 در شرق رفح در جنوب غزه به اسارت حماس درآمده است و دشمن صهیونیستی حتی برای آزادی وی نیز کوچکترین تلاشی نشان نمی دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 920540