fabner
04 دی 1401 - 16:10

پرونده شهید «شیرین ابوعاقله» به واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد دادگاه بین المللی ارجاع شد

در پی شکایت خانواده شیرین ابوعاقله و اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران از رژیم صهیونیستی در دادگاه کیفری بین المللی پرونده این بانوی خبرنگار فلسطینی به واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد دادگاه بین المللی ارجاع شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیوان کیفری بین‌المللی عصر دیروز شنبه پرونده شکایت قتل «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه قطری الجزیره را جهت بررسی های بیشتر به واحد جمع‌آوری اطلاعات و شواهد خود ارجاع داد.

اتحادیه روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای اعلام کرد که وکیل خانواده ابوعاقله و اتحادیه بین‌المللی روزنامه‌نگاران، پاسخی از واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد دادگاه کیفری بین‌المللی دریافت کرده است.

همچنین مرکز بین‌المللی عدالت برای فلسطینیان نیز این مطلب را تایید کرده و نوشته است واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد دادگاه کیفری بین‌المللی، اطلاعات اولیه را به مجموعه اطلاعات پرونده اضافه کرده و برای بررسی بیشتر برای ماموران مربوطه ارسال خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی فلسطین «صفا» گزارش داد که واحد جمع‌آوری اطلاعات و شواهد دادگاه کیفری بین‌المللی به این موضوع اشاره کرده که این پاسخ به این معنا نیست که دادستانی درباره اصل نامه شما تصمیم گرفته است.

اتحادیه روزنامه نگاران این اقدام را گامی صحیح اما غیرکافی دانست و افزود که اکنون لازم است در اسرع وقت، روند تحقیقات برای محاکمه قاتلان و تحقق عدالت برای همکار ما « شیرین ابوعاقله» انجام شود.

شیرین ابوعاقله در سال 1971 در فلسطین به دنیا آمد و مدرک لیسانس روزنامه‌نگاری و رسانه را از دانشگاه یرموک اردن اخذ کرد. این خبرنگارِ شهید الجزیره سال‌های طولانی صدای مردم فلسطین بود.

او از میدان، راویِ مقاومت مردم فلسطین در جنگ‌ها و انتفاضه بود. او بارها راوی تشییع شهدای فلسطینی بود و با شهادتش، بار دیگر خبرِ جنایت‌های بی پایان رژیم صهیونیستی را این بار حتی با صدایی رساتر به دنیا مخابره کرد.

نظامیان رژیم صهیونیستی در یورش به منطقه «جنین»، در شمال کرانه باختری، وی را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، از فاصله 100 تا150 متری به شهادت رساندند. تحقیقات انجام شده بعدها نشان داد که نظامیان رژیم صهیونیستی عامدانه این خبرنگار را هدف قرار داده‌اند.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 933143